ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6387208
*
nr 638 7208
Spegel
Rokokostil, höjd: 62
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 maj 2010
kl 18:21:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/5 12:17:29
1
150 kr
3/5 06:56:56
2
150 kr
3/5 06:57:26
2
200 kr
3/5 16:09:16
3
250 kr
3/5 17:58:15
2
300 kr
3/5 18:11:14
4
350 kr
3/5 18:14:13
2
400 kr
3/5 18:16:29
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 638 7208
Spegel
Rokokostil, höjd: 62
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 maj 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/5 12:17:29 | 1 | 150 kr |
| 3/5 06:56:56 | 2 | 150 kr |
| 3/5 06:57:26 | 2 | 200 kr |
| 3/5 16:09:16 | 3 | 250 kr |
| 3/5 17:58:15 | 2 | 300 kr |
| 3/5 18:11:14 | 4 | 350 kr |
| 3/5 18:14:13 | 2 | 400 kr |
| 3/5 18:16:29 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



