Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / Soffor / Pigtittare 9031141



*

nr 903 1141


Pigtittare

björk, höjd: 65


Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 juli 2014
kl 20:23:37


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/7 18:44:02 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk lådspegel pigtittare rakspegel soffor spegel trä
  • 7105 Soffa
    Howardmodell. Längd: 210 ca
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:57
  • 6462 Soffa
    Illum Wikkelsö för A. Mikael Laursen & Søn, Århus,..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:50
  • 5354 Soffa
    Torill Slettvoll. Längd: 155 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:01




Ladda ner broschyr