Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 6423228



*

nr 642 3228


Jan Lundquist

(f. 1935), Sverige


Färglitografi , Jan Lundquist, 44/290, Gamla stan, 58x28


Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.

Följerätt

Ja

Utrop:

100 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 31 maj 2010
kl 19:50:10


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/5 22:04:50 1      300 kr
27/5 16:44:58 2      200 kr
27/5 16:45:54 2      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Jan Lundquist

Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.

Läs mer om Jan Lundquist
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi gamla stan grafik jan lundquist litografi litografier litografiskt blad stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:13
  • 7045 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:05
  • 7044 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:16




Ladda ner broschyr