KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15154089

nr 1515 4089

Arild Forsgren

(1890-1944), Sverige

Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad, daterad 1930. Olja på duk, 48x68 cm, yttermått inklusive ram: 62x82 cm

Arild Forsgren, svensk målare och predikant född i Timrå 1890, död 1944 i Selånger .

Utrop:

400 kr

Såld:

250 kr

måndag 16 januari 2023
kl 18:38:59

Arild Forsgren

Läs mer om Arild Forsgren