KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12542094
nr 1254 2094
Carl August Fahlgren
(1819-1905), Sverige
Oljemålning, Carl August Fahlgren (1819-1905), Landskap med väderkvarn. Signerad, daterad 1894. Olja på duk, 32x47
Carl August Fahlgren, svensk målare född 1819, död 1905.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 13 maj 2019
kl 19:27:02
8/5 09:37:54
Carl August Fahlgren
Läs mer om Carl August Fahlgren