KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14024315
*
nr 1402 4315
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1933, landskap. Olja på duk, 44/49, yttermått inklusive ram: 54x59 cm
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 juni 2021
kl 20:38:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/6 15:47:05
1
1.200 kr
7/6 16:50:46
2
1.700 kr
7/6 20:32:46
3
1.600 kr
7/6 20:32:46
2
1.700 kr (Budbetjänt)
7/6 20:33:08
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Greta Gerell
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
Läs mer om Greta Gerell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: greta gerell landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Greta Gerell
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Greta Gerell
nr 1402 4315
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1933, landskap. Olja på duk, 44/49, yttermått inklusive ram: 54x59 cm
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 juni 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/6 15:47:05 | 1 | 1.200 kr |
| 7/6 16:50:46 | 2 | 1.700 kr |
| 7/6 20:32:46 | 3 | 1.600 kr |
| 7/6 20:32:46 | 2 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
| 7/6 20:33:08 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Greta Gerell
Greta Gerell, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.Läs mer om Greta Gerell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: greta gerell landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



