BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 7538397
nr 753 8397
Ljusstakar
1 par, Silver, 1927, höjd: 15 (bucklor)
måndag 16 april 2012
kl 17:08:49
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver