KONST / Litografier / Färglitografi 13442272
*
nr 1344 2272
Hans Wigert
(1932-2015), Sverige
Färglitografi, "En Nordisk sommarnatt" sod 1974. Motivet: 56x66 cm
Hans Wigert, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1932 i Karlskrona, död i Stockholm 2015.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 augusti 2020
kl 19:34:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/8 17:12:21
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Hans Wigert
Hans Wigert, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1932 i Karlskrona, död i Stockholm 2015.
Läs mer om Hans Wigert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans wigert litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31
*
Hans Wigert
Hans Wigert, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1932 i Karlskrona, död i Stockholm 2015.
Läs mer om Hans Wigert
nr 1344 2272
Hans Wigert
(1932-2015), Sverige
Färglitografi, "En Nordisk sommarnatt" sod 1974. Motivet: 56x66 cm
Hans Wigert, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1932 i Karlskrona, död i Stockholm 2015.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 augusti 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/8 17:12:21 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Hans Wigert
Hans Wigert, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker och skulptör född 1932 i Karlskrona, död i Stockholm 2015.Läs mer om Hans Wigert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans wigert litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31



