BELYSNING / Bordslampor / Bordslampfot 10741387
*
nr 1074 1387
Bordslampfot
Keramik
Kondition: signerad
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2016
kl 20:17:46
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik
-
6491 Bordslampa
mässing. Diameter: 44 cm, höjd: 55 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:37
-
6471 Bordslampor
4 + 1 st, bland annat Falkenberg, glasfot / mässin..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:27
*
Bordslampfot
Kondition: signerad
nr 1074 1387
Bordslampfot
Keramik
Kondition: signerad
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2016 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik
-
6491 Bordslampa
mässing. Diameter: 44 cm, höjd: 55 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:37 -
6471 Bordslampor
4 + 1 st, bland annat Falkenberg, glasfot / mässin..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:27



