KONST / Litografier / Färglitografi 16186198
nr 1618 6198
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Signerad, numrerad 80/100. Färglitografi, bildmått: 77x57 cm, yttermått inklusive ram: 85x65 cm
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 6 maj 2024
kl 19:01:40
6/5 18:49:05
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström