GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Uppläggningsfat 8941074
*
nr 894 1074
Uppläggningsfat
2 st, bland annat. Ella Bergstrand, längd: 32-34
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2014
kl 19:13:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/5 20:15:15
1
100 kr
12/5 10:30:06
2
150 kr
12/5 10:46:39
3
Vinnande bud
- Tema
12 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ella bergstrand keramik uppläggningsfat
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:47
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:01
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:55
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:24
-
7208 Frukostkoppar
2 st, Spode, "The Spode blue room collection", Ita..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:49
*
Uppläggningsfat
Läs mer om 50/60-tal
nr 894 1074
Uppläggningsfat
2 st, bland annat. Ella Bergstrand, längd: 32-34
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/5 20:15:15 | 1 | 100 kr |
| 12/5 10:30:06 | 2 | 150 kr |
| 12/5 10:46:39 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
12 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ella bergstrand keramik uppläggningsfat
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:47 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:01 -
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:55
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:24 -
7208 Frukostkoppar
2 st, Spode, "The Spode blue room collection", Ita..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:49



