KONST / Litografier / Färglitografi 7473472
*
nr 747 3472
Karel Appel
(1921-2006), Holland
Färglitografi , Karel Appel (1921-2006), 1973, 11/110, Figurer, motivets mått: 66 x 48
Karel Appel, född 1921 i Amsterdam, Holland, död 2006, konstnär, skulptör och keramiker.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 mars 2012
kl 19:32:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/3 20:09:53
1
2.100 kr
19/3 07:03:00
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Karel Appel
Karel Appel, född 1921 i Amsterdam, Holland, död 2006, konstnär, skulptör och keramiker.
Läs mer om Karel Appel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk figurer färglitografi grafik holland holländsk konstnär holländska konstnärer holländskt måleri karel appel litografi litografier litografiskt blad
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39
*
Karel Appel
Karel Appel, född 1921 i Amsterdam, Holland, död 2006, konstnär, skulptör och keramiker.
Läs mer om Karel Appel
nr 747 3472
Karel Appel
(1921-2006), Holland
Färglitografi , Karel Appel (1921-2006), 1973, 11/110, Figurer, motivets mått: 66 x 48
Karel Appel, född 1921 i Amsterdam, Holland, död 2006, konstnär, skulptör och keramiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.000 kr |
| Såld: | 2.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 mars 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/3 20:09:53 | 1 | 2.100 kr |
| 19/3 07:03:00 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Karel Appel
Karel Appel, född 1921 i Amsterdam, Holland, död 2006, konstnär, skulptör och keramiker.Läs mer om Karel Appel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk figurer färglitografi grafik holland holländsk konstnär holländska konstnärer holländskt måleri karel appel litografi litografier litografiskt blad
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39



