Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Ram 1408202



*

nr 140 8202


Ram

mahogny, 1800-tal, 85 x 55


Utrop:

100 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 22 april 2002
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
18/4 14:11:27 1      ledande budet*
20/4 19:33:17 2      150 kr
20/4 19:34:48 2      200 kr


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst mahogny ram trä
  • 7043 Askfat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:47
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:01
  • 6757 Dosa
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:55
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:20
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:13
  • 6539 Fat
    Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:24




Ladda ner broschyr