ÖVRIGT / Diverse / Ask 1364117
*
nr 136 4117
Ask
intarsia
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/4 10:11:16
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask intarsia träinläggningar
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:47
-
6537 Blyerts
Augusta Askergren. Signerad, daterad 1860, Rinkest..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:22
-
3054 Skulptur
Monica Backström (1939-2020), Sverige. Kosta Boda,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:23
-
6760 Vas
Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Åfors, brunton..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:08
-
6547 Vaser
2 st, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:37
*
Ask
nr 136 4117
Ask
intarsia
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2002 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/4 10:11:16 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask intarsia träinläggningar
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:47 -
6537 Blyerts
Augusta Askergren. Signerad, daterad 1860, Rinkest..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:22 -
3054 Skulptur
Monica Backström (1939-2020), Sverige. Kosta Boda,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:23
-
6760 Vas
Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Åfors, brunton..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:08 -
6547 Vaser
2 st, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:37



