KONST / Litografier / Färglitografi 13699356
*
nr 1369 9356
Théo Tobiasse
(f. 1927)
Färglitografi, Théo Tobiasse (f. 1927), Signerad, numrerad 137/180. Motivet: 70x100 cm
Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk målare.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 december 2020
kl 19:46:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 09:40:39
1
1.000 kr
21/12 17:09:07
2
1.200 kr
21/12 17:44:52
3
1.200 kr
21/12 17:44:52
2
1.200 kr (Budbetjänt)
21/12 19:07:59
3
1.300 kr
21/12 19:28:16
4
1.400 kr
21/12 19:41:50
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Théo Tobiasse
Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk målare.
Läs mer om Théo Tobiasse
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad théo tobiasse
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:12
-
7083 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:50
-
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39
*
Théo Tobiasse
Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Théo Tobiasse
nr 1369 9356
Théo Tobiasse
(f. 1927)
Färglitografi, Théo Tobiasse (f. 1927), Signerad, numrerad 137/180. Motivet: 70x100 cm
Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 december 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/12 09:40:39 | 1 | 1.000 kr |
| 21/12 17:09:07 | 2 | 1.200 kr |
| 21/12 17:44:52 | 3 | 1.200 kr |
| 21/12 17:44:52 | 2 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
| 21/12 19:07:59 | 3 | 1.300 kr |
| 21/12 19:28:16 | 4 | 1.400 kr |
| 21/12 19:41:50 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Théo Tobiasse
Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk mÃ¥lare.Läs mer om Théo Tobiasse
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad théo tobiasse
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:12 -
7083 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:50 -
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39



