KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14099099

nr 1409 9099

Sven Olof Rosén

(1908-1982), Sverige

Signerad, akvarell, kustlandskap. Signerad, daterad -77. Motivet: 31x46 cm, yttermått inklusive ram: 54X68

Sven Olof Rosén, svensk målare och grafiker född 1908, död 1982.

Utrop:

500 kr

måndag 2 augusti 2021
kl 18:56:26

Sven Olof Rosén

Läs mer om Sven Olof Rosén