KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13117323
*
nr 1311 7323
Gustaf Adolf Fahle
(1906-1989), Sverige
Oljemålning, Gustaf Adolf Fahle (1906-1989), Fiskebod, Signerad. Olja på pannå, 32x39 cm
Gustaf Adolf Fahle, född 1906 i Norrköping, död 1989, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 mars 2020
kl 18:28:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 21:47:43
1
100 kr
2/3 18:22:00
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gustaf Adolf Fahle
Gustaf Adolf Fahle, född 1906 i Norrköping, död 1989, svensk målare.
Läs mer om Gustaf Adolf Fahle
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskebod gustaf adolf fahle olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Gustaf Adolf Fahle
Gustaf Adolf Fahle, född 1906 i Norrköping, död 1989, svensk målare.
Läs mer om Gustaf Adolf Fahle
nr 1311 7323
Gustaf Adolf Fahle
(1906-1989), Sverige
Oljemålning, Gustaf Adolf Fahle (1906-1989), Fiskebod, Signerad. Olja på pannå, 32x39 cm
Gustaf Adolf Fahle, född 1906 i Norrköping, död 1989, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 mars 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/2 21:47:43 | 1 | 100 kr |
| 2/3 18:22:00 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gustaf Adolf Fahle
Gustaf Adolf Fahle, född 1906 i Norrköping, död 1989, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Gustaf Adolf Fahle
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskebod gustaf adolf fahle olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



