ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1092292
*
nr 109 2292
Spegel
överdel till nyrenässansbyrå
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 januari 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 109 2292
Spegel
överdel till nyrenässansbyrå
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 januari 2002 |
- Budhistorik
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12



