KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15627300

nr 1562 7300

Karl Kaufmann

(1843-1905), Österrike

Oljemålning, Utsikt mot Basilica di Santa Maria della Salute, Venedig. Signerad "L Bertini". Olja på duk, 36x56 cm, yttermått inklusive ram: 47x66 cm

Karl Kaufmann, österrikisk bildkonstnär född 1843, död i Wien 1905.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 11 september 2023
kl 18:33:38

Karl Kaufmann

Läs mer om Karl Kaufmann