BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 6238164
*
nr 623 8164
Ljusstakar
1 par, pläter, mycket sliten försilvring, höjd: 30
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 februari 2010
kl 19:10:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/2 16:50:54
1
200 kr
8/2 02:18:02
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6702 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:19
-
6701 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:18
-
7078 Kandelaber
Italien. Höjd: 63 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:57
-
7018 Ljusstakar
3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:50
-
7093 Ljusstake
Mässing/marmor. Höjd: 24 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:48
*
Ljusstakar
nr 623 8164
Ljusstakar
1 par, pläter, mycket sliten försilvring, höjd: 30
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 februari 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/2 16:50:54 | 1 | 200 kr |
| 8/2 02:18:02 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6702 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:19 -
6701 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:18 -
7078 Kandelaber
Italien. Höjd: 63 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:57
-
7018 Ljusstakar
3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:50 -
7093 Ljusstake
Mässing/marmor. Höjd: 24 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:48



