KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12597153
nr 1259 7153
Hugo Carlberg
(1880-1943), Sverige
Oljemålning, Vinterafton, signerad. Olja på duk, 32x37, oramad
Hugo Carlberg, född 1880 i Nässjö, död 1943 i Malmö, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 3 juni 2019
kl 18:39:53
Hugo Carlberg
Läs mer om Hugo Carlberg