ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7919503
*
nr 791 9503
Spegel
1800-talets 2: a hälft, 38x46
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 november 2012
kl 19:43:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/11 23:27:17
1
150 kr
19/11 11:51:45
2
150 kr
19/11 17:47:58
3
350 kr
19/11 19:04:18
4
300 kr
19/11 19:04:52
4
400 kr
19/11 19:36:15
5
500 kr
19/11 19:37:50
6
500 kr
19/11 19:38:09
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
-
6770 Spegellampett
Gustaviansk stil. Förgylld, två ljushållare. Höjd:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:39
*
Spegel
nr 791 9503
Spegel
1800-talets 2: a hälft, 38x46
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 november 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/11 23:27:17 | 1 | 150 kr |
| 19/11 11:51:45 | 2 | 150 kr |
| 19/11 17:47:58 | 3 | 350 kr |
| 19/11 19:04:18 | 4 | 300 kr |
| 19/11 19:04:52 | 4 | 400 kr |
| 19/11 19:36:15 | 5 | 500 kr |
| 19/11 19:37:50 | 6 | 500 kr |
| 19/11 19:38:09 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27 -
6770 Spegellampett
Gustaviansk stil. Förgylld, två ljushållare. Höjd:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:39



