SILVER & METAL / Silver / Cream jug 10773008
nr 1077 3008
CREAM JUG
silver, Märkt Ekhardt, 1800-talets första hälft, höjd: 19 cm, vikt. 280 g ca,
silver, Märkt Ekhardt, 1800-talets första hälft, höjd: 19 cm, vikt. 280 g ca
2000
SEK 1100
Monday December 19 2016
at 20:23:08
13/12 09:38:07
1.000 kr
19/12 19:54:06
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver