ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7563136
*
nr 756 3136
Spegel
Med konsolbord, rokokostil, höjd: 156
Kondition: slitage, skador, skadad stenskiva
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 april 2012
kl 17:34:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/4 15:50:55
1
600 kr
30/4 17:17:02
2
1.100 kr
30/4 17:19:30
1
750 kr
30/4 17:19:42
1
850 kr
30/4 17:19:57
1
950 kr
30/4 17:20:20
1
1.100 kr
30/4 17:20:35
1
1.200 kr
30/4 17:29:39
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Kondition: slitage, skador, skadad stenskiva
nr 756 3136
Spegel
Med konsolbord, rokokostil, höjd: 156
Kondition: slitage, skador, skadad stenskiva
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 april 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/4 15:50:55 | 1 | 600 kr |
| 30/4 17:17:02 | 2 | 1.100 kr |
| 30/4 17:19:30 | 1 | 750 kr |
| 30/4 17:19:42 | 1 | 850 kr |
| 30/4 17:19:57 | 1 | 950 kr |
| 30/4 17:20:20 | 1 | 1.100 kr |
| 30/4 17:20:35 | 1 | 1.200 kr |
| 30/4 17:29:39 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



