KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14997081
nr 1499 7081
Sven Deurell
(1904-1967), Sverige
Oljemålning, Väg. Signerad. Olja på duk, 38x53 cm, yttermått inklusive ram: 51x66 cm
Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 31 oktober 2022
kl 20:37:37
29/10 09:07:45
100 kr
31/10 20:10:52
Sven Deurell
Läs mer om Sven Deurell