KONST / Litografier / Litografi 7347497
nr 734 7497
Carsten Engström
(1941-2004), Sverige
Litografi, Carsten Engström (1941-2004), katt, HC-upplaga, sign. Engström, motivets mått: 48x38
Carsten Engström, svensk målare född 1941, död 2004.
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
måndag 16 januari 2012
kl 18:27:00
500 kr
250 kr
Carsten Engström
Läs mer om Carsten Engström
Signe Persson-Melin (f. 1925)