KONST / Litografier / Färglitografi 9546049
nr 954 6049
Laila Prytz
(f. 1907), Sverige
Färglitografi, Laila Prytz (f. 1907), "Mosaik", EA-upplaga (konstnärens exemplar), signerad, ramens innermått: 33x30
Laila Prytz, svensk målare född i Gällivare 1907.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 13 april 2015
kl 18:43:49
13/4 18:38:49