Ã–VRIGT / Diverse / Fat 14545019

nr 1454 5019

Fat

4 st, Tenn, 1800-tal. Diameter: 24-43cm

Kondition: slitage, skador

Utrop:

800 kr

Såld:

350 kr

måndag 14 mars 2022
kl 20:15:46

Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn