![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 12757166
*
nr 1275 7166
Lennart Lundegårdh
(1934-2009), Sverige
Akvareller, 3 st, FÃ¥glar, signerad. 15x15 ca
Lennart Lundegårdh, svensk journalist och målare född 1934, död 2009.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 18:30:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/9 23:08:30
1
150 kr
16/9 18:25:32
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lennart Lundegårdh
Lennart Lundegårdh, svensk journalist och målare född 1934, död 2009.
Läs mer om Lennart LundegÃ¥rdh
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar lennart lundegårdh svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:16
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:52
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:20
*
Lennart Lundegårdh
Lennart Lundegårdh, svensk journalist och målare född 1934, död 2009.
Läs mer om Lennart LundegÃ¥rdh
nr 1275 7166
Lennart Lundegårdh
(1934-2009), Sverige
Akvareller, 3 st, FÃ¥glar, signerad. 15x15 ca
Lennart Lundegårdh, svensk journalist och målare född 1934, död 2009.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/9 23:08:30 | 1 | 150 kr |
16/9 18:25:32 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lennart Lundegårdh
Lennart LundegÃ¥rdh, svensk journalist och mÃ¥lare född 1934, död 2009.Läs mer om Lennart LundegÃ¥rdh
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar lennart lundegårdh svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:16 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:52 -
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:20