KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13669486
nr 1366 9486
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsningar, 2 st, Del av svit. Signerad, numrerad PT IV/V. Etsning + handkolorering. Bladets mått: ca 50x40 cm, oramat löst blad
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
måndag 14 december 2020
kl 20:11:18
300 kr
350 kr
600 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund