KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14764184
nr 1476 4184
Rune Persson
(1914-1990), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 28x20 cm, yttermått inklusive ram: 44x37 cm
Rune Persson, svensk bildkonstnär född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Utrop:
500 kr
måndag 20 juni 2022
kl 19:47:48
Rune Persson
Läs mer om Rune Persson