![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 6651155
*
nr 665 1155
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), Kvinna, 95 x 60
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 november 2010
kl 19:04:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 14:04:46
1
700 kr
1/11 12:07:38
2
1.500 kr
1/11 16:41:59
3
900 kr
1/11 16:44:00
3
1.100 kr
1/11 18:58:11
4
1.300 kr
1/11 18:59:09
4
1.500 kr
1/11 18:59:34
4
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kvinna lars norrman litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6425 Gouache
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, Tahit..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:00
-
6450 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Nya Guinea". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:46
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
nr 665 1155
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), Kvinna, 95 x 60
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 november 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 14:04:46 | 1 | 700 kr |
1/11 12:07:38 | 2 | 1.500 kr |
1/11 16:41:59 | 3 | 900 kr |
1/11 16:44:00 | 3 | 1.100 kr |
1/11 18:58:11 | 4 | 1.300 kr |
1/11 18:59:09 | 4 | 1.500 kr |
1/11 18:59:34 | 4 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kvinna lars norrman litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6425 Gouache
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, Tahit..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:00 -
6450 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Nya Guinea". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:46