KONST / Litografier / Färglitografi 13093547
*
nr 1309 3547
Reiner Schwarz
(f. 1940), Tyskland
Färglitografi (f), "Die injektion", 1971. Signerad, numrerad 6/100, oramat löst blad. Motivet: 25x39. Bladets mått: 42x59 cm
Reiner Schwarz, tysk bildkonstnär född 1940.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2020
kl 19:47:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 10:35:04
1
Vinnande bud
24/2 19:42:08
2
150 kr
24/2 19:42:08
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa färglitografi germany grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad reiner schwarz tyska tyskland tyskt
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:56
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:52
*
Reiner Schwarz
Reiner Schwarz, tysk bildkonstnär född 1940.
Läs om budbetjänten
nr 1309 3547
Reiner Schwarz
(f. 1940), Tyskland
Färglitografi (f), "Die injektion", 1971. Signerad, numrerad 6/100, oramat löst blad. Motivet: 25x39. Bladets mått: 42x59 cm
Reiner Schwarz, tysk bildkonstnär född 1940.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/2 10:35:04 | 1 | Vinnande bud |
24/2 19:42:08 | 2 | 150 kr |
24/2 19:42:08 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa färglitografi germany grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad reiner schwarz tyska tyskland tyskt
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22 -
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:56 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:52