GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 7537671
*
nr 753 7671
Vas
Keramik, Signerad, med dedikation, höjd: 25
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 april 2012
kl 17:23:05
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation keramik vas
-
6760 Vas
Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Åfors, brunton..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:08
-
6065 Vas
Hugo Elmqvist (1862-1930), Sverige. Jugend, brons,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:55
-
6530 Vas
Jugend, Rörstrand, relief. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:06
-
6466 Vas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby...//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:08
-
6446 Vas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:09
-
6547 Vaser
2 st, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:37
*
Vas
nr 753 7671
Vas
Keramik, Signerad, med dedikation, höjd: 25
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 april 2012 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation keramik vas
-
6760 Vas
Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Åfors, brunton..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:08 -
6065 Vas
Hugo Elmqvist (1862-1930), Sverige. Jugend, brons,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:55 -
6530 Vas
Jugend, Rörstrand, relief. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:06
-
6466 Vas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby...//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:08 -
6446 Vas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:09 -
6547 Vaser
2 st, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:37



