KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 4958268
*
nr 495 8268
Blandteknik
Sign, Landskap, 26x19
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 november 2007
kl 17:17:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/11 17:11:03
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik landskap landskapsmotiv landskapsmåleri vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:59
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:03
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:12
*
Blandteknik
nr 495 8268
Blandteknik
Sign, Landskap, 26x19
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 november 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/11 17:11:03 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik landskap landskapsmotiv landskapsmåleri vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:59 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:03 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:12



