Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 10199021



*

nr 1019 9021


Keramik

3 delar. Tilgman Keramik, höjd: 5 - 29


Utrop:

600 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 22 februari 2016
kl 20:26:26


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/2 14:50:21 1      300 kr
22/2 19:57:10 2      Vinnande bud
22/2 20:11:37 1      400 kr
22/2 20:11:37 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Tema
  • 22 feb

Keramiker-Lisa Larson & Co

På Tema Keramiker - Lisa Larson & Co har vi samlat fat, figuriner, miniatyrer, skålar, skulpturer, väggplattor och vaser av konstnärer och designers som Louise Adelborg, Ingrid Atterberg, Hertha Bengt ...



Läs mer om Keramiker-Lisa Larson & Co
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik tilgmans
  • 7043 Askfat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:47
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:01
  • 6757 Dosa
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:55
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:13
  • 6539 Fat
    Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:24
  • 7015 Kakelplattor
    27 st, Holland, 1700-tal, 13,5x13,5 ca
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:07




Ladda ner broschyr