ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6002654
*
nr 600 2654
Spegel
Valnöt, 1800-tal, höjd: 80
Utrop:
100 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2009
kl 17:39:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/9 19:05:03
1
200 kr
18/9 15:24:06
2
150 kr
18/9 15:24:37
2
250 kr
18/9 19:12:57
3
600 kr
18/9 22:17:25
2
350 kr
20/9 16:27:21
4
550 kr
20/9 16:27:48
4
650 kr
21/9 12:15:49
3
700 kr
21/9 15:58:09
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 600 2654
Spegel
Valnöt, 1800-tal, höjd: 80
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 750 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/9 19:05:03 | 1 | 200 kr |
| 18/9 15:24:06 | 2 | 150 kr |
| 18/9 15:24:37 | 2 | 250 kr |
| 18/9 19:12:57 | 3 | 600 kr |
| 18/9 22:17:25 | 2 | 350 kr |
| 20/9 16:27:21 | 4 | 550 kr |
| 20/9 16:27:48 | 4 | 650 kr |
| 21/9 12:15:49 | 3 | 700 kr |
| 21/9 15:58:09 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



