MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Table mats 11356570

nr 1135 6570

TABLE MATS

Josef Frank, Svenskt Tenn, Sweden, 30x40, wear, damages, gulnader.

Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, 30x40

Condition: slitage, skador, gulnader

400

SEK 150

Monday October 9 2017
at 20:22:49

Josef Frank (1885-1967)
Svensk arkitekt, formgivare och professor med rötter i Österrike.
Firma Svenskt Tenn