KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 11018226

nr 1101 8226

Harry Booström

(1917-1996), Sverige

Pastell, Harry Booström (1917-1996), "Afton", signerad, 18x25

Harry Booström, född 1917 på Gotland, död 1996, svensk målare och tecknare.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 10 april 2017
kl 19:12:36

Harry Booström

Läs mer om Harry Booström