Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 10177401



*

nr 1017 7401


PASTEL

signed. André, 1903, birches, subject: 42x10,


signerad. André, 1903, Björkar, motivet: 42x10


Estimate:

500

Sold:

SEK 200

Auction date:

Monday February 8 2016
at 19:58:13


  • Bid history
Time Bidder Bid
6/2 11:22:34 1      150 kr
6/2 12:15:13 2      150 kr
6/2 12:15:13 1      150 kr (Robot)
7/2 15:42:54 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller andré björkar färgkrita pastell vattenfärg
  • 7194 PASTEL
    unidentified artist. No signature, indoor picture,..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:33
  • 7166 PASTEL
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:58
  • 6485 PASTELS
    2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:24




Ladda ner broschyr