GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 2746019
*
nr 274 6019
Fat
Argenta, KÃ¥ge, L.32
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2003
kl 18:30:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/10 12:55:20
1
Vinnande bud
5/10 15:21:04
2
3.800 kr
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta fat filigran gustavsberg keramik kåge silverinläggning silverinläggningar wilhelm kåge
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:47
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:24
-
7186 Kruka
med fat, Kina. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:39
*
Fat
nr 274 6019
Fat
Argenta, KÃ¥ge, L.32
| Utrop: | 3.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/10 12:55:20 | 1 | Vinnande bud |
| 5/10 15:21:04 | 2 | 3.800 kr |
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta fat filigran gustavsberg keramik kåge silverinläggning silverinläggningar wilhelm kåge
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:47 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:24
-
7186 Kruka
med fat, Kina. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:39



