KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7573588

nr 757 3588

Göran Brunius

(1911-2005), Sverige

Akvarell, Göran Brunius (1911-2005), "Lärkfalk", signerad, 54x40

Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 7 maj 2012
kl 17:25:03

Göran Brunius

Läs mer om Göran Brunius