KONST / Litografier / Färglitografi 14024183
*
nr 1402 4183
Alf Olsson
(f. 1925), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 72/495. Motivet: 32x39, yttermått inklusive ram: 49x53 cm
Alf Ragnvald Olsson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1925 i Gärdslöv på Söderslätt.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 juni 2021
kl 19:15:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/6 22:24:33
1
200 kr
7/6 19:08:51
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Alf Olsson
Alf Ragnvald Olsson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1925 i Gärdslöv på Söderslätt.
Läs mer om Alf Olsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alf olsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:31
*
Alf Olsson
Alf Ragnvald Olsson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1925 i Gärdslöv på Söderslätt.
Läs mer om Alf Olsson
nr 1402 4183
Alf Olsson
(f. 1925), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 72/495. Motivet: 32x39, yttermått inklusive ram: 49x53 cm
Alf Ragnvald Olsson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1925 i Gärdslöv på Söderslätt.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 juni 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/6 22:24:33 | 1 | 200 kr |
| 7/6 19:08:51 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Alf Olsson
Alf Ragnvald Olsson, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född 1925 i Gärdslöv pÃ¥ Söderslätt.Läs mer om Alf Olsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alf olsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:43 -
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:31



