KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11598056

nr 1159 8056

Axel Haartman

(1877-1969), Finland

Oljemålning, Kimito, skärgårdslandskap med segelbåt, signerad, olja på pannå, 48x72

Axel Haartman, finländsk målare född 1877, död 1969.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

3.800 kr

måndag 29 januari 2018
kl 18:38:01

  • Klassiska
  • 29 jan

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Axel Haartman

Läs mer om Axel Haartman