Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9513278



*

nr 951 3278


Josef Öberg

(1890-1967), Sverige


Josef Öberg (1890-1967), Stockholm, signed, 52x53,


MIXED MEDIA, Josef Öberg (1890-1967), Stockholm, signerad, 52x53


Josef Öberg, Swedish painter and draughtsman, born 1890 in Stockholm, dead 1967.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

400

Auction date:

Monday Mars 30 2015
at 20:04:28



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Josef Öberg

Josef Öberg, Swedish painter and draughtsman, born 1890 in Stockholm, dead 1967.

Read more about Josef Öberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik josef öberg stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr