KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14613309
nr 1461 3309
Herman Lindqvist
(1868-1923), Sverige
Oidentifierad konstnär. Landskap. Signerad A Lindqvist. Akvarell, bildmått: 34x42, yttermått inklusive ram: 51x59 cm
Herman Axel Fritiof Lindqvist, svensk målare född i Stockholm 1868, död 1923.
Utrop:
500 kr
måndag 18 april 2022
kl 18:43:05
Herman Lindqvist
Läs mer om Herman Lindqvist