ÖVRIGT / Diverse / Pigtittare 4936435
*
nr 493 6435
Pigtittare
(skador)
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 oktober 2007
kl 16:30:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/10 16:37:25
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel skador spegel
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05
-
7024 Ljuslykta
nysilver och glas. Höjd: 40 cm
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33
-
7181 Mjölkkannor
3 st. Höjd: 70 ca
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02
-
7017 Paraplyställ
Bemålad Plåt, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 59 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:54
-
7050 Parti dekorele..
beslag mm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:12
-
7164 Skålar
3 st. Lars Larsson, Smide. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:52
*
Pigtittare
nr 493 6435
Pigtittare
(skador)
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 oktober 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/10 16:37:25 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel skador spegel
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05 -
7024 Ljuslykta
nysilver och glas. Höjd: 40 cm
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33 -
7181 Mjölkkannor
3 st. Höjd: 70 ca
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02
-
7017 Paraplyställ
Bemålad Plåt, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 59 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:54 -
7050 Parti dekorele..
beslag mm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:12 -
7164 Skålar
3 st. Lars Larsson, Smide. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:52



