ÖVRIGT / Diverse / Pigtittare 4936435
*
nr 493 6435
Pigtittare
(skador)
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 oktober 2007
kl 16:30:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/10 16:37:25
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel skador spegel
-
8020 Bestick
55 st, Gense, 1950-tal, 29 gafflar, 14 knivar, 12 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:40
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:23
-
7210 Hängen
3 st, modell äldre, bland annat silver. Höjd: 3-7 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36
-
8026 Jarniniere
Jugend, metall, glasinsats, med hänkel, Dua 2 1, h..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:31
-
8067 Lackask
Ryssland, Lenin, Signerad, 14x7
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:38
-
7181 Mjölkkannor
3 st. Höjd: 70 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:36
*
Pigtittare
nr 493 6435
Pigtittare
(skador)
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 oktober 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/10 16:37:25 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel skador spegel
-
8020 Bestick
55 st, Gense, 1950-tal, 29 gafflar, 14 knivar, 12 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:40 -
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:23 -
7210 Hängen
3 st, modell äldre, bland annat silver. Höjd: 3-7 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36
-
8026 Jarniniere
Jugend, metall, glasinsats, med hänkel, Dua 2 1, h..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:31 -
8067 Lackask
Ryssland, Lenin, Signerad, 14x7
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:38 -
7181 Mjölkkannor
3 st. Höjd: 70 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:36



