KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14234370
nr 1423 4370
Per Falk
(1924-1982), Sverige
Oljemålning, Signerad, Kustmotiv. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 33x34 cm
Per Falk, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1924, död 1982 Göteborg.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 18:57:54
3/10 21:17:38
100 kr
4/10 18:52:54
Per Falk
Läs mer om Per Falk