KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15143188
*
nr 1514 3188
Ture Jörgenson
(1907-1962), Sverige
Etsning, Hamnmotiv. Signerad, numrerad 112/260. Bildmått: 31x22 cm, yttermått inklusive ram: 51x41 cm
Ture Jörgenson, svensk grafiker och skulptör född 1907, död 1962 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2023
kl 20:44:04
- Konstnär/Designer
Ture Jörgenson
Ture Jörgenson, svensk grafiker och skulptör född 1907, död 1962 .
Läs mer om Ture Jörgenson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hamnmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture jörgenson
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47
*
Ture Jörgenson
Ture Jörgenson, svensk grafiker och skulptör född 1907, död 1962 .
Läs mer om Ture Jörgenson
nr 1514 3188
Ture Jörgenson
(1907-1962), Sverige
Etsning, Hamnmotiv. Signerad, numrerad 112/260. Bildmått: 31x22 cm, yttermått inklusive ram: 51x41 cm
Ture Jörgenson, svensk grafiker och skulptör född 1907, död 1962 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2023 |
- Konstnär/Designer
Ture Jörgenson
Ture Jörgenson, svensk grafiker och skulptör född 1907, död 1962 .Läs mer om Ture Jörgenson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hamnmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture jörgenson
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47



