KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8335026
nr 833 5026
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Akvarell, Evy Låås (1923-1999), Tussilago, 1942, motivets mått: 16 x 17
Kondition: slitage
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
600 kr
måndag 10 juni 2013
kl 19:20:29
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås